Esma-ül Hüsna”El-Basıt”

EL-BASIT: Dilediğine bolluk veren, açan, genişleten demektir. Esmanın zikir sayısı 72‘dir. Zikir vakitleri ise cuma günü gündüz saat “1”, geceleri ise saat “2”dir. Bu ismi, “Kabıd” ismiyle beraber değerlendirmelidir.

El-Basıt Esmasının Faziletleri

El-Basıt esması, her türlü korkulardan korunup emin olmak, sevinmek ve rızkın bol olması için  “Ya-Basıt Celle Celalühü” diyerek 72 defa okunabilir.

El-Basıt ism-i şerifini Duha(kuşluk) namazından sonra ellerini semaya kaldırıp 10 kere okursa rızkı bollaşır,zenginliğe kavuşur.

Her gün 72 kere ” Ya Basıt, Allamü’l-guyub celle celalühu ” zikrine devam edenin rızkı artar, unutkanlığı varsa geçer.

Her gün 72 defa okuyup vird edinen bir kimse herkes tarafından hem sevilir, hemde sayılır ve çevresi de genişlediği gibi ona kapalı kapılar ardına kadar açılıp, malı ve parasında da artış gözlenir.

El-Basıt Esmasının Geçtiği Ayetler

“Kimdir Allah’a güzel bir borç verecek o kimse ki, Allah da o borcu kendisine kat kat ödesin. (Rızkı) Allah daraltır ve genişletir. Ancak O’na döndürüleceksiniz.” (Bakara,245)

“Allah, rızkı dilediğine bol verir, (dilediğine de) kısar. Onlar ise dünya hayatı ile sevinmektedirler. Halbuki dünya hayatı, ahiretin yanında çok az bir yararlanmadan ibarettir.” (Rad,26)

“Şüphesiz Rabbin, dilediğine rızkı bol bol verir ve (dilediğine) kısar. Çünkü O, gerçekten kullarından haberdardır ve onları görmektedir.” (İsra,30)

Esma-ül Hüsna”El-Basıt”” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s