Esma-ül Hüsna El-Muiz

EL-MUİZ: Aziz kılan, dilediğine izzet ve kuvvet veren, şereflendiren ve ağırlayan ve ilimde yükselten anlamına gelir. El-Muiz esmasının ebced değeri 117‘dir. Zikir günü pazardır.

El-Muiz Esmasının Faziletleri

Dünya ve ahirette aziz olmak, insanların yanında sevimli olmak ve her türlü fenalıklardan korunmak için, “Ya Muiz Celle Celalühü” diyerek 117 kere okunur.

Bu ism-i şerifi Cuma ve Pazartesi geceleri, akşam namazından sonra okuyan heybet ve hürmet sahibi olur.

5 vakit namazdan sonra 117 kere “Ya Muiz celle celalühu” zikrine devam eden kimse hem dünyada hem de ahirette aziz ve güçlü olur.

Hasetten ve zulümden korunmak için “El- Muizz” ism-i şerifi 570 defa okunup secdeye varılırsa okuyanın duası kabul olunur.

El-Muiz Esmasının Geçtiği Ayetler

De ki: “Ey mülkün sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin. Dilediğinden de mülkü çeker alırsın. Dilediğini aziz edersin, dilediğini zelil edersin. Hayır senin elindedir. Şüphesiz sen her şeye hakkıyla gücü yetensin.” (Ali İmran,26)

“Hani meleklere, “Adem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis hariç bütün melekler hemen saygı ile eğilmişler, İblis (bundan) kaçınmış, büyüklük taslamış ve kafirlerden olmuştu.” (Bakara,34)

“Allah, “Sana emrettiğim zaman seni saygı ile eğilmekten ne alıkoydu?” dedi. (O da) “Ben ondan hayırlıyım. Çünkü beni ateşten yarattın. Onu ise çamurdan yarattın” dedi.” (Araf,12)

Esma-ül Hüsna El-Muiz” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s