Harem Tur ile Ramazan Umresi

Merkeziye, Mescidi Nebevi
Merkeziye, Mescidi Nebevi

Resullullah efendimiz’in (s.a.v) “…zira Ramazan ayında yapılan umre, benimle yapılan Hac yerine geçer” hadisine istinaden, Ramazan Umresi‘ni gerçekleştirmek amacıyla Harem Turizm ‘in kurucusu M. Faruk Durmuş ‘a başvurduk. Mescid-i Haram’ı yenileme çalışmalarından dolayı vize almanın çok zor olmasına rağmen, Allah (c.c) nasip etti ve 12 Temmuz günü THY’nin Medine uçağı ile 12:30’a kutlu belde Medine’ye vardık.

Ramazan Umre si diğer dönemlerde yapılan umrelere göre çok daha meşakatli. Oruçlu bir şekilde akşam’a kadar 45 derecelik bir ortamda ibadetlerini yerine getiriyorsunuz. Akşam namazından sonra yaklaşık 21:20 gibi başlayan yassı namazı ve sonrasında cüz takip edilerek yapılan teravih namazı 23:30 gibi bitiyor. 00:45’de ise Gece Namazı başlıyor. Cemaat’le kılınan 10 rekatlık gece ve vitir namazı yaklaşık 2 saat sürüyor. Sonrasında birazcık uyuyup teheccüd namazına kalkmanız gerekiyor. 04:00’da okunan sabah namazından önce sahuru yapmanız ve yine namaz için önceden Mescid-i Nebevi‘de olmanız gerekiyor.

Mescid-i Nebevi‘de ise normal umre dönemlerindeki gibi rahatça namaz kılamıyorsunuz. Ramazan’ın son 10 günü itikaf için gelenler tüm mescidi doldurduğu için her yer yastık ve yorganla kaplı.

Dolayısıyla zorluğundan dolayı Ramazan Umresi nin sevabının ne kadar fazla olacağını tahmin edemezsiniz 🙂

Ramazan Umre mizin detayları için bizi takip etmeye devam edin.

 

 

Harem Tur ile Ramazan Umresi” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s