Esma-ül Hüsna “Allah”

Allah, Kendinden başka ilah bulunmayan Cenabı Hakkın asıl adıdır. Tüm isim ve sıfatları kendinde toplayan yüce Allah’ın zatının, başka hiçbir varlığa verilemeyen ismidir. Eşi benzeri olmayan, bütün noksan sıfatlardan münezzeh tek ilah, her biri sonsuz bir hazine olan bütün isimlerini kuşatan özel ismidir.

Allah diye zikreden Cenabı Hakkı tüm isimleri ile zikretmiş olmaktadır.

Allah ismini zikreden kişinin derecesi hem Allah katında hem de insanlar katında artar. İnsanlar arasında; sevilen, sayılan, sözü geçen bir kişi olur. Bütün duaları kabul olur. Nefis şeytanının şerrinden kurtulur.

Allah ismi hiç bir isme sıfat olmaz. Cenabı Hakk’ın Zatına mahsus bütün isimlerin özellikleri Allah isminde vardır. Allah adı; ruhani rahatsızlıklardan, kalbin katılığından, küfürden, maddi-manevi bataklıktan, nefsin isteklerinde ve arzularından kurtulmak, düşmanlarını yenmek, merhamet sahibi olmak, Allah’ın istediği şekilde hayat sürmek, son nefeste imanlı ölmek, kalbin nurlanması, imanlı olması ve şifa bulmak, güç, kuvvet ve rızık kazanmak, gizli sırlara vakıf olmak, hem dünya, hemde ahiret saadetine ermek için zikredilir.

esmaül hüsna

 

Allah İsmi 2 Şekilde Zikr Edilir;

1) Ya Allah

2) Allah, Allah

Zikre başlamadan önce abdest alınır. Niyet edilir. Dünya kelamından uzak, dünyayı unutarak, ismin hem dil, hemde kalp ile birlikte ifadesine başlanır. Manevi alemlerin sultanı olmak için “YA HU YA ALLAH” ismi azamı zikredilir. Bu zikir Allah dostlarının, veli kullarının zikridir. HU ismi şerifi dışında Allah isminin önüne hiç bir isim geçemez. Allah ismini abdestli olarak zikr edene; meleklere özel alemlerin kapıları açılır. Maneviyatı güçlenir. Yüksek makamlara ulaşır, nurlanır. Her gün Ya Allah Ya Hu diye 1000 defa zikirde bulunanı Allah, kemaliyle rızıklandırır. Şifa için Allah ismi 70 defa bir kağıda yazılıp, yazı su içinde silindikten sonra, hastaya içirilir ise hasta şifa bulur.

Esma-ül Hüsna “Allah”” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s