Peygamberimizden 7 Dua

  1. “Allahümme e’uzü bi rızake min sehatike ve bi muafatike min ‘ukubetike ve e’uzü bike minke la uhsi senaen ‘aleyke ente kema esneyte ‘ala nefsike.”
  • “Allah’ım! Öfkenden rızana; cezandan affına sığınırım. Senden yine sana sığınırım. Sana övgüyü saymakla bitiremem. Sen kendini nasıl övdüysen öylesin.

     2. “Allahümme inni e’uzü bike min zevali ni’metike ve tehavvüli ‘afiyetike ve                     fücaeti nıkmetike ve cemi’ı sahatike.”

  • “Allah’ım! Nimetinin yok olmasından, verdiğin afiyetin (nimet ve sağlığın) bozulmasından, ansızın cezalandırmandan ve öfkene sebep olan her şeyden sana sığınırım.”

     3.”Allahümme inni e’uzü bike mine’l-fakri ve’l-kılleti ve’z-zilleti ve e’uzü                            bikemin          en ezlime ev uzleme.”

  • “Allah’ım! Fakirlikten, yokluktan ve zilletten sana sığınırım; zulmetmekten ve zulme uğramaktan da sana sığınırım.”

    4.”Allahümme inni e’uzü bike en edille ev üdalle,ev ezille ev üzelle ev ezlime ev              uzleme ev echele ev yüchele ‘aleyye”

  • “Allah’ım! Dalalete (sapıklığa) düşmekten veya (başkalarını) dalalete düşürmekten, hataya düşmekten veya (başkasını) hataya düşürmekten, zulmetmekten veya zulme uğramaktan, cahillik etmekten veya cahillikle karşılaşmaktan, sana sığınırım.”

    5.“Allahümme barik lena fihi ve ed’imna h’eyren minhü.”

  • Ey Rabbimiz! Bunu bize mübarek ve bereketli kıl ve bize bundan hayırlısını yedir.”

   6.”Allahümme bike esbahna ve bike emseyna ve bike nehya ve bike nemutü ve                ileyke’l-masir.”

  • “Allah’ım! Senin iznin ve yardımınla sabahladık ve akşamladık. Yine senin izin ve yardımınla yaşar ve ölürüz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.”

    7.“Bismillahillezi la yedurru mea’smihi şey’ün fi’l-ardı vela fi’s-sema’ ve hüve’s-               semiu’l-alim.”

  • İsmini zikredince yerde ve gökte hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah’ın isminden yardım talep eder, onunla korunurum. O her şeyi işitir ve bilir.” (Sabah ve akşam 3 kere okunursa ani bir bela isabet etmez.)

Peygamberimizden 7 Dua” için 5 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s